AZ Hvířov ukončil úspešnú jubilejnú sezónu.

Jedným z klubov ktoré opustili play-off hokejovej Chance ligy medzi poslednými bol klub AZ Haviřov ktorý oblieka naše dresy. Napriek bojovnému výkonu podľahol favoritovi z Českých Budejovíc 4:2 na zápasy. Tým pre chlapcov a pre nás skončila druhá sezóna kedy spolupracujeme.

Na začiatku sezóny tomuto klubu len málokto veril. Predsa len, v lete opustilo tím trinásť najproduktívnejších hráčov a príležitosť dostali mladí hráči, najmä odchovanci. Tí sa však chopili príležitosti a mužstvo ktoré malo bojovať o záchranu zrazu bojovalo v play-off.

Slezané, ako je tento tím v lige známy, skončili v základnej časti na šiestom mieste a v play-off boli náročným súperom. Napriek vypadnutiu si zaslúžia veľký rešpekt, ktorý im prejavili aj ich fanúšikovia. Tí im po zápase dlho tlieskali

Počas sezóny si tím pripísal aj dôležité víťazstva ako 5:1 nad víťazom základnej časti Jihlavou, či 5:2 nad Vsetínom. AZ dokázal poraziť štyri kluby z prvých piatich priečok. Dokonca zvíťazil pomerom 9:1 proti trinástemu tímu Ústí.
Táto sezóna bola jednoznačne úspešná a ak sa podarí vedeniu udržať tím pohromade, Havířov bude patriť medzi horúcich kandidátov na triumf v budúcej sezóne. My im pritom budeme samozrejme držať palce.

Táto sezóna bola pre klub výnimočná aj tým, že klub oslavoval 90 rokov od založenia. Pri tejto príležitosti sa uskutočnila aj dražba retro dresov. Via o tejto peknej akcii nájdete tu: https://www.hc-havirov.cz/clanek.asp?id=Vydrazte-si-svuj-retro-dres-3562
Krásne jubileum si pýtalo aj oslavu. A tá veru bola poriadna. https://www.hc-havirov.cz/clanek.asp?id=Ohlednuti-za-oslavami-90–vyroci–3578

Vrámci našej spolupráce sme prestrojili mládežnícke kategórie a nové dresy a reprezentačnú vychádzkovú  výbavu dostalo samozrejme aj Áčko.

 

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.