19 detí, ktoré prekonali onkologické ochorenia reprezentovali Slovensko na špeciálnej olympiáde. A veru že úspešne.

V dňoch 23-26.8. 2018 sa v poľskej Varšave uskutočnil 7. ročník Onko olympiády, športovej udalosti, pre deti, ktoré prekonali a stále bojujú so zákernou chorobou. Slovensko reprezentovala skupina detí, ktoré sa pripravujú pod krídlami OZ Športom k radosti aj s podporou našej značky. Súťaží sa v disciplínach ako stolný tenis, atletické disciplíny, futbal, lukostreľba, plávanie, bedminton.
Na podujatí naša výprava získala celkovo 58 medailí. A čo je zaujímavé je, že ako prvú hymnu na tejto olympiáde hrali tú našu.

Decká si užili okrem samotného zápolenia s rovesníkmi z Rumunska, Litvy, Turecka a z Poľska aj zapálenie olympijského ohňa, let vládnym špeciálom a prijatie na našom veľvyslanectve.Po návrate decká a celú výpravu prijal, ako sa na olympijských reprezentantov patrí, predseda SOV Anton Siekel. Vrámci jeho príhovoru zazneli aj veľmi povzbudivé slová, ktoré si naši mladí bojovníci zaiste odnesú do ďalšieho života.

„Tieto deti sú pre mňa obrovskou motiváciou v živote. Ich príbehy popretkávané ťažkým zápasom o život a veľkých športových úspechov sú pre nás všetkých dôkazom silnej vôle a bojovnosti. Myslím, že aj my dospelí sa máme čo od nich učiť..“


Ďalším v rade prijatí boli prijatia u primátorky Prešova a ministerky vnútra Denisy Sakovej.

Mladým reprezentantom gratulujeme a držíme palce, hlavne v tom najdôležitejšom boji, ktorý majú pred sebou. Veľká vďaka aj všetkým ľuďom, ktorí týmto bojovníkom umožňujú takéto zážitky. Palec hore !

viac:
https://www.facebook.com/sportomkradosti/
http://www.sportomkradosti.sk/