COVID-19. Počujeme, vidíme, vnímame to všade okolo. Všetci.

Pochopiteľne sa to dotklo aj nás v A4ke. Hneď keď sa zaviedli mimoriadne opatrenia, bolo jasné, že toto nebude len tak. Aj keď vtedy málo kto tušil že „náš“ svet sa zastaví. Že sa zrušia všetky ligové súťaže a veľké športové podujatia kde máme veľa partnerov. Všetci zostali doma, čo pochopiteľne má dopad na firmy ako j naša.

V tom momente sme začali uvažovať čo to bude pre nás znamenať. Veľmi rýchlo sme pochopili, že je treba sa prispôsobiť novej situácii, ktorá bude trvať nikto nevie ako dlho. Ale máme schopný tím a len tak sa nevzdávame.

Keďže máme technológie a skúsenosti, pustili sme sa do produkcie rúšok, ktorých bol nedostatok. Každý ich potreboval, nikde sa nedali zohnať. Ľudia sa potrebujú chrániť a my sme cítili, že v tom vieme pomôcť.

Po rýchlej výrobe zopár prototypov uprostred víkendu sme ich vypustili na našom eshope fanzone.sk kde sa potvrdilo, čo sme si mysleli. Za pár hodín sa nakopilo také množstvo objednávok, že bolo jasné, že všetky ich splniť bude trvať dosť dlho. Špeciálne preto, že sa okamžite začali ozývať aj naši partneri, ktorý mali potreby na rúška v desiatkach kusov, a my sme ich nechceli sklamať. Ale nakoniec sa podarilo zvládnuť prvý nápor.

Keď už bolo rúška vidieť všade, nie len na ulici, ale aj v televízii, na tlačovkách politikov bolo jasné, že sa stanú súčasťou našich životov na dlho. A že ľudia sa budú chcieť  nie len chrániť, ale aj vyzerať. A to je naša parketa. Pripravili sme kolekciu rúšok s rôznym dizajnom a umožnili sme záujemcom objednať si rúška s individuálnym dizajnom. Toto zarezonovalo hlavne u športových klubov a firiem.

Pridanie dezinfekčného prostriedku v praktickom balení k balíčku rúšok bolo len logickým pokračovaním v doplnení sady produktov na ochranu pred tou pliagou. Podobne ako doplnenie respirátorov FFP2 pre zdravotníkov a všetkých tých v rizikovom povolaní, ktorým je možné tieto prostriedky predávať na základe zákonnej úpravy.

Posledným prírastkom k skompletovaniu našej sady na ochranu pred korona-vírusom bol ochranný štít, použiteľný namiesto, alebo ako ďalšia podpora rúška. Je to ochranná pomôcka ktorej veľkou výhodou je, že umožňuje vidieť celú tvár chránenej osobe. Hlavne v prevádzkach ako banky, reštaurácie, ambulancie, obchody, služby je dôležitá komunikácia. Nie len verbálna, ale aj výraz tváre. Viac ako inokedy si to uvedomujeme práve dnes, keď všade ľudom vidíme sotva oči. A práve tu má ochranný štít na tvár svoje miesto.

Na záver snáď len poďakovanie všetkým našim partnerom, klientom a iným dobrodincom, ktorý nám svojou podporou pomohli prekonať toto ťažké obdobie. Ďakujeme a veríme, že ostanete s nami aj naďalej, lebo ako sa ukazuje, ešte nemusí byť koniec. Lebo teraz sa bude treba vysporiadať s ekonomickými následkami.