Images

Technológia

Sublimačná potlač

označuje proces výroby potlače, ktorý využíva teplo na prenos farbiva z média na materiál. Jej hlavná výhoda je spojitosť tónov. Netlačí sa priamo na materiál, ale na prenosový papier. Farbenie výsledného materiálu teda neprebieha v tlačiarni, ale v termo-transferovom lise. Prenosový papier eliminuje väčšinu problémov ktoré nastávajú pri bežnej potlači. Takýto materiál je odolný voči oteru, oderu a poveternostným vplyvom, pretože sublimačná farba v lise pri určitej teplote začne meniť svoje skupenstvo na plynné a preniká hlboko do pórov materiálu, navyše sa v plynnom skupenstve zmieša a vytvára súvislé plochy farby s ostrými hranami - plyn sa nerozpíja. Sublimácia je po všetkých stránkach najefektívnejšia metóda potlače textilu. Na potlač polyestru sa v súčasnosti nepoužíva takmer žiadna iná technológia.

Textilná sieťotlač

nosičom tlačiacich i netlačiacich miest formy je sieť z polymérnych alebo kovových vlákien. Šablóna, pokrývajúca netlačiace miesta, sa vytvára ručne, rezaním pomocou plotra a fotochemicky. Preto sa sieťotlač často nazýva i šablónovou tlačou. Prednosťou sieťotlače je jednoduchosť tlačového stroja, jednoduchosť zhotovenia formy, možnosť potláčať rovné i zaoblené povrchy, možnosť potláčať ľubovoľný materiál ľubovoľnou farbou, pričom môžeme získať veľmi hrubé nánosy farby. Sieťotlač prakticky nemá formátové obmedzenia. Je obzvlášť vhodná pre málo nákladovú tlač. V súčasnosti je sieťotlač asi najrozšírenejšou technikou vôbec.

Veľkoformátová tlač

je fotorealistická tlač na kvalitných a certifikovaných materiáloch. Ponúka rôzne možnosti ako upútať zákazníkov od klasických až po netradičné (roll-up systémy, banery, nápisy na tričká - flock a flex fólia v rôznych farbách, samolepiace vyrezané nápisy - použitie na polep áut, výkladov, reklamných plastových tabúľ, vizitky, hlavičkové papiere)

Výšivka

je v propagačnej oblasti je jednou z najelegantnejších foriem reklamy. Aplikuje sa pre upútanie pozornosti na tovar, ktorý je v takejto forme pútavejší a exkluzívnejší. Vyšívanie sa vykonáva na špičkovom vyšívačom stroji, ktorý je zárukou presne spracovaného návrhu. Vyrába sa v malých ale aj veľkých sériách. Farebnosť vzoru neovplyvňuje konečnú cenu produktu.